Papież ochrzcił 32 dzieci

W Niedzielę Chrztu Pańskiego Ojciec Święty Franciszek udzielił sakramentu chrztu 32 dzieci. Podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie Papież apelował do rodziców, by przekazywali wiarę swym dzieciom. To one – dodał – są „ogniwem łańcucha wiary”.

– Przynieśliście dzieci do chrztu, ale za jakiś czas to one będą mieć dzieci i będą je chrzcić, i to będą wnuczęta. To jest łańcuch wiary. Chciałbym powiedzieć wam tylko to – jesteście przekazicielami wiary. Macie obowiązek przekazywać wiarę tym dzieciom. To jest najpiękniejsze dziedzictwo jaki pozostawiacie dzieciom – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Każde dziecko, które się rodzi jest darem radości i nadziei, a każde ochrzczone dziecko, jest cudem wiary i świętem dla rodziny Bożej – powiedział papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Nawiązując do Ewangelii Niedzieli Chrztu Pańskiego Ojciec św. zauważył, że kiedy Jezus przyjął chrzest od Jana w rzece Jordan niebiosa otwarły się dla Niego.

Jeśli niebo jest zamknięte, to nasz horyzont w tym ziemskim życiu jest mrokiem, pozbawiony nadziei – dodał Papież. Franciszek podkreślił, że otwarcie się niebios dla nas jest możliwe wtedy, gdy pozwolimy się przeniknąć miłości Bożej.

– Bóg daje nam w Chrystusie zapewnienie niezniszczalnej miłości. Od chwili, kiedy Słowo stało się ciałem można widzieć niebo otwarte. Było to możliwe dla pasterzy z Betlejem, Mędrców ze Wschodu, dla Jan Chrzciciela, apostołów Jezusa, św. Szczepana, pierwszego męczennika, który zawołał: „Widzę niebo otwarte”. A to jest również możliwe dla każdego z nas, jeśli pozwolimy przeniknąć się miłości Bożej, która jest nam dana przez Ducha Świętego po raz pierwszy w chrzcie. Pozwólmy się przeniknąć miłości Bożej. To jest wielki czas miłosierdzia – powiedział Papież.

Ojciec Święty Franciszek zapowiedział też w niedzielę, że na konsystorzu 22 lutego mianuje 19 nowych kardynałów. Ich nazwiska ogłosił podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański. Na liście nie ma Polaka.

– Módlmy się za nowych kardynałów, aby obleczeni w cnoty Dobrego Pasterza mogli wspomóc w sposób jeszcze bardzie owocny i skuteczny biskupa Rzymu w jego posłudze Kościołowi Powszechnemu – powiedział Franciszek.

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl