Papież: Nadzieja chrześcijańska opiera się na wsparciu Boga

Nadzieja chrześcijańska nie opiera się na naszych zdolnościach i siłach, ale wsparciu Boga i na wierności Jego miłości – powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie. Transmisję z wydarzenia nadały Radio Maryja i TV Trwam.

Papież, zza Apostołem Pawłem, tłumaczył jak ważne dla naszego życia  i doświadczenia są postawy: „wytrwałość” i „pociecha”.

Wytrwałość to zdolność przetrzymania, trwania w wierności, również wtedy, kiedy ciężar wydaje się zbyt wielki, nie do uniesienia – mówił Ojciec Święty.

– Gdy jesteśmy kuszeni, by oceniać negatywnie i porzucić wszystko i wszystkich. Natomiast pocieszenie jest łaską umiejętności zrozumienia i ukazania w każdej sytuacji, nawet tej najbardziej naznaczonej rozczarowaniem i cierpieniem, obecności i działania współczującego Pana Boga. Święty Paweł przypomina nam, że wytrwałość i pocieszenie są nam przekazywane w sposób szczególny przez pisma – powiedział papież Franciszek.

Ojciec św. pozdrowił też pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty powiedział:

– Witam pielgrzymów polskich. Wielki Post wzywa nas do nawrócenia i pokuty. Jako drogę przemiany wskazuje post modlitwę i jałmużnę. Zachęca do rachunku sumienia, pokornego przyznania się do przewinień, wyznania grzechów. Nauczcie się – jak powiedział św. Jan Paweł II – nazywać białe białym, a czarne czarnym; zło złem, a dobro dobremNauczcie się grzech nazywać grzechem, a nie wyzwoleniem i postępem. Pełni nadziei w moc Bożego Słowa, otwórzmy serca na dar Jego miłosierdzia i przebaczenia – wskazał Ojciec Święty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl