fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Bardzo mocno odczułem Waszą bliskość i wsparcie modlitewne. Dziękuję Wam z całego serca

Ojciec Święty Franciszek podziękował wszystkim za wyrazy bliskości, wsparcia i modlitwę. Cotygodniową modlitwę Anioł Pański, Papież odmówił z balonu na 10. piętrze kliniki Gemelli, gdzie od tygodnia przechodzi kurację po operacji jelita.

Na placu przed szpitalem zgromadziły się setki osób, które witały Papieża.  Ojciec Święty wyraził uznanie dla lekarzy, pracowników służby zdrowia oraz personelu szpitali. Dziękował także wiernym za udzielone mu wsparcie.

– Bardzo mocno odczułem Waszą bliskość i wsparcie modlitewne. Dziękuję Wam z całego serca – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek powiedział, że w dniach hospitalizacji doświadczył, jak ważna jest służba zdrowia, dostępna dla wszystkich. Nie wolno nam stracić tego cennego dobra – podkreślił.

Nawiązując do Ewangelii, Ojciec Święty przypomniał, że uczniowie Jezusa, posłani przez Niego, namaszczali olejem i uzdrawiali wielu chorych.

Tym olejem jest także słuchanie, bliskość, troska i czułość tych, którzy opiekują się chorymi. To jak pieszczota, która sprawia, że człowiek czuje się lepiej, łagodzi ból i podnosi. Wcześniej czy później wszyscy potrzebujemy tego namaszczenia i wszyscy możemy je dać komuś innemu – wskazał Papież.

Po odmówieniu modlitwy Papież wyraził swoją bliskość z narodem haitańskim, po tym, jak został zamordowany prezydent tego kraju. Apelował o odłożenie broni i wybór życia razem, po bratersku w interesie wszystkich i w interesie Haiti.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl