fot. pixabay.com

Niedziela Chrztu Pańskiego

W Kościele przypada dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Święto to w liturgii kończy okres Bożego Narodzenia. Do pamięci o naszej tożsamości chrzcielnej zachęcał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

Chrzest Jezusa w Jordanie był aktem solidarności Boga-człowieka z grzesznikami. Jezus, będąc bez grzechu nie potrzebował bowiem chrztu pokuty i nawrócenia – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.  

– Bóg zwycięża zło świata uniżając się i biorąc je na siebie. Jest to także sposób, w jaki możemy podnosić innych – nie osądzając, nie mówiąc im, co mają czynić, ale będąc blisko nich, dzieląc się z nimi miłością Boga – powiedział papież Franciszek.

Nawiązując do niedzielnej Ewangelii, w której słyszymy o objawieniu się Trójcy Świętej i ogłoszeniu przez Ojca, że Jezus jest Jego Synem, Papież podkreślał, że Bóg objawia się, gdy pojawia się miłosierdzie, bo takie jest Jego oblicze.

– Dotyczy to również nas. W każdym geście służby, w każdym dziele miłosierdzia, jakie wypełniamy, objawia się Bóg i swoje spojrzenie kieruje na świat – podkreślił Biskup Rzymu.

Papież przypomniał nam, że to właśnie w dniu naszego chrztu dostąpiliśmy miłosierdzia.

– Niech Matka Boża, do której się modlimy, pomoże nam strzec naszą tożsamość chrzcielną, to znaczy tożsamość osób, które doświadczyły miłosierdzia, będącej u podstaw naszej wiary i życia – mówił Ojciec Święty.

To ta tożsamość, jak podkreślał Papież, uświadamia nam, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga.

Pełne niedzielne rozważania Ojca Świętego Franciszka dostępne są [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl