Dzień solidarności z Ekwadorem

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest, jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Jest to odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka. Poszkodowanych w kataklizmie można wesprzeć poprzez modlitwę oraz ofiarę składaną do puszek. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski zbiórka zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach w Polsce.

„Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla cierpiących w szpitalach” – podkreśla ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

16 kwietnia tego roku w Ekwadorze miały miejsca trzęsienia ziemi. W ich wyniku zginęło ponad pół tysiąca osób, a tysiące zostało rannych orz bez dachu nad głową. Zniszczeniu uległy liczne budynki – w tym 50 szkół – osiedla i drogi. Mieszkańcy pozbawieni są podstawowych środków do życia oraz leków.

Zniszczeniu najbardziej uległy biedniejsze miejscowości położone na wybrzeżu nadmorskim Ekwadoru.

„Ludzie stracili cały swój dobytek oraz bliskich. Część kraju wygląda jak po działaniach wojennych. Przez wiele dni nie było prądu, wody i gazu. Ludzie nie mają gdzie mieszkać, koczują pod gołym niebem” powiedział dla Caritas Polska ojciec Eugeniusz Wetta, polski misjonarz od 20 lat pracujący w Ekwadorze.

Pomoc poszkodowanym od początku wydarzenia udziela Caritas Ekwador oraz Caritas Internationalis.

„Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, by odpowiedzieli na apel Kościoła w Polsce. Proszę o modlitwę za tych, którzy zginęli oraz modlitwę i wsparcie dla tych, którzy zostali bez dachu nad głową, by nie tracili nadziei” apeluje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Solidarność z mieszkańcami kraju dotkniętego kataklizmem można wyrazić za pośrednictwem Caritas Polska – składając ofiarę do puszek, jak również wysyłając SMS „POMAGAM” na nr 72052.

Do tej pory na natychmiastową pomoc dla poszkodowanych Caritas Polska przekazała 20 tys. euro.

RIRM

Zobacz też:

Informacja KEP

Informacja Caritas

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl