Ojciec św.: Najgłębszym nauczaniem jest miłość Boga

Miłość Boga to najgłębsze nauczanie, do którego przekazywania jesteśmy wezwani – mówił w dzisiejszej katechezie Ojciec św. Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI papież kontynuował cykl katechez poświęconych uczynkom miłosierdzia.

Dziś Papież omówił kolejne dwa tematy:  „Wątpiącym dobrze radzić” i „nieumiejętnych pouczać”.

Ojciec św. zaznaczył, że wątpliwości dotyczące wiary w pewnych chwilach nachodzą każdego z nas. Ważną drogą prowadzącą do tego, żeby je przezwyciężyć jest katecheza i życie wiarą najbardziej jak jest to możliwe – wskazał.

Papież zachęcił w tym kontekście, by praktykować wiarę służąc najbardziej potrzebującym. Zaznaczył, że każdy z nas może zaangażować się, by żyć tymi dwoma uczynkami miłosierdzia i wprowadzać w czyn Słowo Pana.

– Najgłębszym nauczaniem, do którego przekazywania jesteśmy wezwani, oraz najbezpieczniejszą pewnością, aby wyjść z wątpliwości jest miłość Boga, którą zostaliśmy umiłowani. Jest to miłość wspaniała, bezinteresowna i dana na zawsze. Powinniśmy odczuwać silną odpowiedzialność, aby być jej świadkami, oferując miłosierdzie naszym braciom – mówił Ojciec św.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra. Zwracając się do Polaków, powiedział:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Usłyszeliśmy dzisiaj polecenie, by „wątpiącym dobrze radzić i nieumiejętnych pouczać”. Bracia i siostry, by wypełnić te zadania, umacniajmy naszą wiarę, słuchając słowa Bożego, uczestnicząc w sakramentach, w życiu Kościoła i w posłudze najbardziej potrzebującym. Podnośmy na duchu wątpiących, bądźmy każdego dnia, w każdej sytuacji życia, świadkami wiary i Chrystusa. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec św.

Transmisję z Watykanu nadały Radio Maryja i TV Trwam.

audiencja-generalna-ojca-swietego-franciszka

RIRM

drukuj