Papież Franciszek przyjmie korpus dyplomatyczny

Ojciec Święty Franciszek spotka się dziś z korpusem dyplomatycznym akredytowanym przy Stolicy Apostolskiej. Podczas audiencji przedstawi stanowisko Stolicy Apostolskiej wobec najważniejszych problemów wspólnoty międzynarodowej.

Jednocześnie dziś w Papieskiej Akademii Nauk odbędzie się międzynarodowe spotkanie osobistości świata polityki, dyplomacji, kultury i ekonomii na temat możliwości zakończenia wojny w Syrii.

Hasło debaty to: „Syria. Czy możemy pozostać obojętni?”. Jej celem jest przeanalizowanie sytuacji w Syrii, gdzie od ponad dwóch lat trwa krwawy konflikt.

Watykańskie spotkanie poprzedzi konferencję pokojową dla Bliskiego Wschodu, organizowaną przez ONZ 22 stycznia w Genewie, gdzie mają rozmawiać strony syryjskiego konfliktu.

Z danych Syryjskiego Obserwatorium ds. Praw Człowieka wynika, że miniony rok był najkrwawszym w czasie tej wojny. Zginęło ponad 73 tys. osób, z czego blisko 22,5 tys. to ludność cywilna.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl