fot. tv trwam

W Rokietnicy odbyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych działających przy Radiu Maryja pielgrzymowały w niedzielę do Rokietnicy w archidiecezji poznańskiej. Młodzi czciciele Maryi zgromadzili się w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla.

Słowa pozdrowień do małych pielgrzymów skierował ks. Robert Korbik, proboszcz parafii w Rokietnicy.

– W  czasie Najświętszej Ofiary chcemy w sposób szczególny modlić się o błogosławione owoce tego spotkania w naszej parafii, ale także w intencji tych wszystkich parafiach, które dzisiaj nam tutaj towarzyszą: by modlitwa różańcowa nie tylko dorosłych, ale także dzieci rozwijała się coraz piękniej – zaznaczył ks. Robert Korbik.

W homilii o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, mówił o wielkim darze, który uczynił nam Jezus Chrystus – dając nam Maryję za naszą Matkę.

– Żebyśmy byli bezpieczni pod parasolem Matki Bożej, Matka Najświętsza przychodzi na świat i chce wręczyć każdemu człowiekowi różaniec. Tak jakby chciała powiedzieć: jeżeli chcesz być bezpieczny, jeżeli chcesz być szczęśliwy, weź ode mnie kolejny prezent – przyjmij różaniec – podkreślał kapłan.

W trakcie spotkania głos zabrała Magdalena Buczek. Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci zachęcała najmłodszych do włączenia się w codzienne odmawianie różańca. Już za kilka dni rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej.

– Chcemy w ten nowy czas wkroczyć z jeszcze większym zapałem, z jeszcze większą odwagą i radością, aby wypełniać wezwanie, jakie Maryja skierowała w Fatimie i tylu innych miejscach na świecie – akcentowała Magdalena Buczek.

Dla dzieci uczestnictwo w Podwórkowych Kołach Różańcowych jest wielką radością. Każdego dnia ci mali apostołowie z różańcem w dłoniach pomagają Maryi przemieniać ludzkie serca.

– Myślę, że warto odmawiać różaniec, ponieważ dzięki temu można wyprosić wiele łask u Boga i u Maryi – mówiła Wiktoria.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci to pełna radości wspólnota tworzona przez najmłodszych. Kolejne spotkanie małych czcicieli Matki Bożej już 4 października w Żorach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl