fot. Monika Bilska

XXIII Pielgrzymka Dzieci do Jasnogórskiej Pani z różańcem w ręku

Już za tydzień dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych będą pielgrzymowały na Jasną Górę. To ostatni moment, by pomóc zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy.

„Królowo Pokoju, módl się za nami” – pod takim hasłem już po raz XXIII dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych pielgrzymują do swojej ukochanej Matki na Jasną Górę.

Będzie to nasze szczególne radosne świętowanie, ponieważ w tym roku Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci obchodzą jubileusz 25-lecia powstania – mówi Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Główną intencją pielgrzymowania będzie prośba o dar pokoju na Ukrainie i całym świecie. Dzieci będą również modlić się o pokój w sercu każdego człowieka. To odpowiedź na wezwanie Maryi, jakie skierowała w Fatimie, prosząc o to, by codziennie odmawiać różaniec.

Ogromna prośba do kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów, rodziców, dziadków, opiekunów, aby pomogli przyjechać dzieciom na Jasną Górę. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: te, które należą do PKRD, i te, które nie należą, ale kochają Pana Jezusa i Matkę Najświętszą – zaznacza założycielka PKRD.

Różaniec to potężna broń. Doskonale wiedzą o tym najmłodsi.

W czasie różańca, kiedy się modlimy, Pan Jezus wysłucha nasze prośby. (…) Wtedy Matka Boża, Pan Jezus i Bóg chronią nas bardziej i dbają o nas. (…) Nie będzie tylu wojen na świecie w końcu – podkreślali uczestnicy pielgrzymki.

Pielgrzymka PKRD na jasnogórskim placu rozpocznie się dokładnie za tydzień o godz. 12.00. Koncert zagra zespół „Arka Noego”. Będzie czas świadectw i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Magdalena Buczek. Nie zabraknie wielkiego przyjaciela dzieci – ks. bp. Antoniego Długosza.

Kochane dzieci, drodzy rodzice i dziadkowie, zapraszam 19 czerwca na Jasną Górę, by tam przeżyć wspólnotę w domu naszej Matki i modlić się o pokój i zgodę na świecie – zachęca ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza, która rozpocznie się o godz. 14:30. Po Eucharystii przewidziane są konkursy z nagrodami.

TV Trwam News

drukuj