Spotkanie PKRD w Studzienicznej

Członkowie i sympatycy Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci spotkali się w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Studzienicznej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.30. Mszy św. przewodniczył ks.  bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej.

– W Roku Wiary jesteśmy w tym przepięknym miejscu. Są dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych. Spotykamy się z Bogiem na łonie przepięknej przyrody. Uwielbiajmy Boga za to piękno. Spotkaliśmy się w tym Sanktuarium, w wieczerniku studzieniczańskim i trwamy na modlitwie razem z Maryją. Sanktuarium to miejsce gdzie niebo całuje się z ziemią. Tutaj na modlitwie wiążemy niebo z ziemią, bo kto się modli ten wiąże niebo z ziemią. Dajmy się dzisiaj ucałować niebu – podkreślał ks. bp Jerzy Mazur.

W trakcie spotkania dzieci odmówiły modlitwę różańcową razem z założycielką kół Madzią Buczek.

– Dziś spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka, za Kościół, za naszą Ojczyznę. Modlimy się również za Radio Maryja i o miejsce na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam – powiedziała  Magdalena Buczek.

W dniu 93 rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II ordynariusz diecezji ełckiej zwrócił uwagę na orędzie jakie pozostawił nam Jan Paweł II, a jakim jest modlitwa, szczególnie różańcowa. To skarb, który powinniśmy odkrywać – mówił wielokrotnie Papież Polak.

– Modlitwa jest najważniejsza. Modlitwa jest bardzo ważna w życiu Papieża, w życiu każdego chrześcijanina, każdego pielgrzyma, który przybywa tutaj. Różaniec to skarb, który powinniśmy odkrywać. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do odkrywania tego skarbu, ale też mówił wielokrotnie „różaniec jest ulubioną moją modlitwą”. To jest to orędzie, które Ojciec św. Jan Paweł II wygłosił, przekazał wszystkim pielgrzymom, nam tutaj w diecezji ełckiej dla całego świata – powiedział ks. bp Jerzy Mazur.

 

RIRM

drukuj