fot. Monika Tomaszek

Ruszają spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Najbliższe już za tydzień w Rzeszowie

Dokładnie za tydzień, w niedzielę 20 września br., w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie odbędzie się rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Długosz – biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej oraz wielki przyjaciel dzieci. 

Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Antoniego Długosza rozpocznie się o godz. 12.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie. Po Eucharystii odbędzie się modlitwa różańcowa i spotkanie z Madzią Buczek – założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Następnie będzie miał miejsce koncert w wykonaniu ks. bpa Antoniego Długosza.

– Nasze wakacje dobiegły końca. Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Ponownie spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Na pewno poopowiadaliśmy sobie o naszych wspaniałych wakacyjnych przygodach. Jesteśmy także uczniami w szkole Matki Bożej. Ona uczy nas prawdziwej miłości do Pana Boga i każdego człowieka. Mamy być apostołami Pana Jezusa w naszych domach, w szkole i na podwórkach. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na regionalne spotkania naszej różańcowej rodzinki. Już 20 września spotykamy się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie (…). Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Panem Jezusem i Jego Matką. Wyruszmy z najmłodszymi, po tym trudnym czasie izolacji, na spotkanie z Panem Jezusem! Zadbajmy o właściwą formację najmłodszego pokolenia Polaków! – podkreśla o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Rzeszów to jednak dopiero początek. Kolejne spotkanie PKRD odbędzie się 27 września w parafii pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy. 4 października to dzień świętowania 20-lecia powstania Podwórkowego Kółka Różańcowego w parafii pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Z kolei 10 października będzie miała miejsce pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

– Gorąco Was zapraszamy w imieniu samej Matki Bożej. Zaproście koniecznie swoich kolegów i koleżanki. Do zobaczenia! – zachęca o. Piotr Dettlaff.

PlakatKKRD

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl