Spotkanie PKRD w Myczkowcach. „Różaniec – to jest droga Pana Jezusa”

W niedzielę w Kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Myczkowcach k. Soliny (archidiecezja przemyska) odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Transmisję z wydarzenia przeprowadziło Radio Maryja.

Pierwsze spotkanie PKRD w tym roku szkolnym odbyło się w kaplicy lokalnego ośrodka Caritas. Rozpoczynającej je Mszy św. przewodniczył ks. bp Jan Niemiec z diecezji kamieniecko-podolskiej. Zebranych powitał dyrektor ośrodka ks. Bogdan Janik.

Dziś ta świątynia rozbrzmiała na nowo śpiewem i modlitwą dzieci zgromadzonych w ramach regionalnego spotkania PKRD. (…) Jesteśmy w kaplicy, gdzie czczona jest Maryja w tytule Królowej Matki Pięknej Miłości. Tu jest Matka, która nas wszystkich prawdziwie i pięknie kocha i uczy nas tej prawdziwej, pięknej miłości. Jej powierzmy wszystkie nasze sprawy – wezwał gospodarz ks. Bogdan Janik.

W homilii ks. bp Jan Niemiec nawiązał do niedzielnej ewangelii oraz Maryi – patronki kaplicy.

Matka Najświętsza przyniosła nam Pana Jezusa. I Matka Najświętsza chce, abyśmy byli jego apostołami, czyli żebyśmy poszli za Panem Jezusem z radością, widząc Jego cuda, również w cierpieniu – aby zmartwychwstać. I dlatego Matka Najświętsza (…) pokazała nam taką drogę, żebyśmy poszli za Panem Jezusem: różaniec. To jest droga Pana Jezusa! –  wskazał ks. biskup.

Po Eucharystii do zgromadzonych w kaplicy dzieci zwróciła się założycielka PKRD Magdalena Buczek, która wezwała je do codziennego odmawiania różańca świętego.

Ona daje nam tę modlitwę – tak jak ksiądz biskup mówił w czasie homilii – jako drogę, która nas prowadzi do nieba. Przez różaniec coraz lepiej poznajemy Pana Jezusa, Jego życie i również to, czego On od nas chce, czego pragnie, abyśmy czynili w naszym życiu, byśmy coraz bardziej otwierali swoje serca na Jego miłość, Jego łaskę i zbliżali się do Niego – powiedziała Magdalena Buczek.

W spotkaniu uczestniczyli także o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD oraz przyjaciele z Dzieła Nowego Tysiąclecia.

RIRM


Regionalne spotkanie PKRD w Kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości – ośrodku Caritas w Myczkowcach k. Soliny (archidiecezja przemyska)

Audio MP3

Pobierz


drukuj