Regionalne Spotkanie PKRD w Rybniku-Chwałowicach

Dziś w Rybniku-Chwałowicach, w Sanktuarium św. Teresy, w archidiecezji katowickiej, odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Przywitanie przybyłych grup rozpocznie się o godz. 11.30, następnie dzieci wspólnie odmówią modlitwę różańcową.  

– Matka Boża prosi każdą i każdego z nas: Odmawiaj codziennie różaniec!!! Świat, Ojczyzna, nasze rodziny i ludzkość – potrzebują naszej modlitwy; modlitwy – która sprawi, że będzie wśród nas więcej pokoju, miłości i dobra… – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Po modlitwie różańcowej dzieci spotkają się z Madzią Buczek, założycielką PKRD. Natomiast w południe wezmą udział w Eucharystii. Po Mszy św. wszystkie dzieci zaproszone są na festyn parafialny.

Do udziału dzieci w Regionalnych Spotkaniach PKRD zachęca o. Piotr Dettlaff  CSsR.

– Wszystkie dzieci – w imieniu Matki Bożej – zapraszamy na nasze regionalne spotkania. Kochani Przyjaciele!!! Czekamy na Was!!! Zaproście swoich kolegów i koleżanki – zachęca o. Piotr Dettlaff CSsR.

Opiekun PKRD zwraca się także do osób dorosłych, by pomogły dzieciom przybyć na spotkanie.

 

 ***

Kolejne Regionalne Spotkania PKRD:

6. października 2013 r. – pielgrzymka do Stargardu Szczecińskiego, spotkanie w parafii NMP Królowej Świata, w archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej. O godz. 12.15 – rozpoczęcie spotkania modlitwą różańcową. Msza św. sprawowana będzie o godz.12.30. Po Eucharystii spotkanie z Madzią Buczek oraz spotkanie przy cieście i słodyczach.

20. października 2013 r. – spotkanie w parafii Matki Bożej Bolesnej – Łódź Teofilów, w archidiecezji łódzkiej. O godz. 11.00 – spotkanie z Madzią Buczek oraz modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 11.30 – przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. Po Mszy św. koncert w wykonaniu księdza biskupa i Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl