Spotkanie PKRD w Starej Wsi koło Limanowej

W parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi koło Limanowej odbyło się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Wziął w nim udział m.in. ks. bp Antoni Długosz oraz założycielka ruchu, Magdalena Buczek.

Młodych uczestników niedzielnego spotkania Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci oraz ich opiekunów przywitał proboszcz parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi koło Limanowej, ks. Mariusz Nosal.

– Jan Paweł II mówił: „Jesteście przyszłością Kościoła; jesteście skarbem Kościoła”. Gdy teraz patrzę na was, na wasze uśmiechnięte twarze, na wasze dłonie z różańcem, to rozumiem, dlaczego Matka Boża objawiała się nie osobom dorosłym, nie starszym, ale właśnie dzieciom – zaznaczył ks. Mariusz Nosal.

W Starej Wsi koło Limanowej obecna była także założycielka PKRD, Magdalena Buczek.

– Jezus jest z nami, jest obecny wśród nas. On działa, czyni wielkie rzeczy w naszym życiu i za to chcemy Mu dziękować, chcemy Go uwielbiać. Chcemy dostrzegać Jego działanie w życiu każdego z nas – podkreśliła założycielka PKRD.

W homilii ks. bp Antoni Długosz wyjaśnił, na czym polegają Boże przykazania i skierował apel do najmłodszych.

– Złóżcie ładnie ręce i powtarzajcie za mną: „Panie Jezu, dziękuję za ten piękny przepis na życie, za Boże przykazania”. Pomyśl, które jest najtrudniejsze dla ciebie, z którym masz najwięcej kłopotów i postanów sobie, że przez cały tydzień będziesz się starała i starał być wierny temu właśnie przykazaniu – mówił duchowny.

W trakcie spotkania – poza modlitwą i Słowem Bożym – nie zabrakło także wielbienia Boga poprzez wspólny śpiew i taniec.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl