W Łodzi spotkały się dzieci z PKRD

W Łodzi odbyło się spotkanie dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Najmłodsi czciciele Matki Bożej modlili się w parafii Matki Boskiej Bolesnej u Ojców Pasjonistów.

– Jak wielkim skarbem jest to, ze razem możemy zjednoczyć się w modlitwie różańcowej i Matce Bożej ofiarować to tę piękną naszą różę: modlitwę, która jest wielkim darem, przez który Maryja rozsyła na nas łaskę – mówił o. Artur Kliszek, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Dettlaff CSsR – opiekun PKRD.

– Matka Boża jest naszą najlepszą Mamusią. Mamusią, która chce prowadzić nas drogami życia. Dlatego dzisiaj spotykamy się także we wspólnocie PKRD – bo chcemy rzucić się Matce Bożej mocno na szyję i z całych sił powiedzieć: „Kocham Cię, Mamusiu!” – podkreślił opiekun PKRD.

Obecna na spotkaniu była także Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– Chcemy również prosić Matkę Bożą Bolesną o to, by poprowadziła nas przez kolejne dni Wielkiego Postu, aby prowadziła nas do Jezusa, pomagała nam przeżywać mękę Jezusa, jego cierpienie, towarzyszyć Jezusowi i dziękować Mu za Jego niepojętą miłość do każdego z nas – powiedziała założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkową książkę napisaną przez Magdalenę Buczek na stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl