Łódzkie organizacje patriotyczne zapraszają na Marsz Pamięci ku czci Żołnierzy Niezłomnych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym dniu oddajemy szczególny hołd wszystkim, którzy po 1944 roku walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Łódzkie organizacje patriotyczne zapraszają na wspólny, narodowo-patriotyczny Marsz Pamięci.

Celem łódzkiego Marszu Pamięci jest upamiętnienie tych, którzy mieli być skazani na zapomnienie. Trzeba kultywować ich dziedzictwo, jakim jest walka o prawdziwie wolną Polskę.

Na godz. 13.00 zaplanowano rozpoczęcie Marszu. Wyruszy on z Placu Wolności. Następnie przemarsz ul. Pomorską pod Pomnik Ofiar Komunizmu przy al. Anstadta. Właśnie w tym miejscu odbędzie się główna część obchodów z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami są: Klub imienia Romana Dmowskiego, Ruch Narodowy, Prawica Rzeczypospolitej, Obóz Narodowo-Radykalny.

Informacje dotyczące wydarzenia można śledzić na Facebook-u. [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl