fot. Tomasz Strąg

[RELACJA] XX Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

Na Jasnej Górze odbyła się XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Niech zstąpi Duch Twój!”. XX Pielgrzymkę PKRD na Jasna Górę transmitowały TV Trwam i Radio Maryja.

Od rana na Jasnej Górę zaczęli gromadzić się młodzi pielgrzymi, którzy zamierzali spotkać się na XX Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Przybyłych na modlitewne spotkanie powitał opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci działających przy Radiu Maryja o. Piotr Dettlaff CSsR.

Następnie odbył się koncert zespołu Armia Dzieci.


Po zakończeniu koncertu uczestnicy XX Pielgrzymki PKRD spotkali się z Magdaleną Buczek, założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Kolejnym punktem XX Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę był koncert ks. bp. Antoniego Długosza.

Następnie młodzi pielgrzymi zgromadzeni na Jasnej Górze odmówili modlitwę różańcową.

Głównym punktem XX Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

W homilii biskup senior archidiecezji częstochowskiej zwrócił uwagę na rolę zarówno Syna Bożego, jak i Ducha Świętego, którzy wraz z Bogiem Ojcem tworzą Trójcę świętą.

– Pan Jezus spełnia wolę Ojca, spełnia swoją misję. Umiera na krzyżu dla naszego zbawienia. Gdybyśmy tylko my sami byli na ziemi, a potrzebowali zbawienia, Jezus by zbawił nas. Dlatego w oczach Pana Jezusa umierającego na krzyżu my jesteśmy, bo za każdego z nas Pan Jezus oddaje swoje życie. Kiedy wstępuje do nieba, wcześniej mówi: poślę Ducha Świętego, trzecią osobę. Nich on was uświęca. Dlatego apostołowie z Matką Bożą przyjmują Ducha Świętego i rozchodzą się na cały świat, by głosić prawdę o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym – wyjaśnił ks. bp Antoni Długosz.

Słowo do zgromadzonych na Jasnej Górze skierowali również: o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela oraz założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

O. Dariusz Paszyński CSsR wskazał, co należy czynić, aby dobrze przeżyć swoje życie.

– Żeby dobrze życie przeżyć, trzeba w sobie mieć coś, tzn. wiarę i miłość. Trzeba się pozwolić prowadzić Duchowi Świętemu, bo nie wystarczy, żeby Duch Święty zstąpił. On powinien, zstępując, poruszać nas, dodawać nam otuchy, odwagi, prowadzić. Mamy dać się prowadzić Duchowi Świętemu. Wtedy jego zstąpienie przynosi owoc. Po trzecie, musimy – od czasu do czasu – dać się przytemperować, tzn. musimy pracować nad sobą. Dlatego tego wam życzę, drogie dzieci i drodzy dorośli – podkreślił o. Dariusz Paszyński CSsR.

O. Tadeusz Rydzyk zaapelował do młodych pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze, aby zawsze kochali Matkę Najświętszą.

– Dziękujemy wam, że jesteście, że przychodzicie do Niej, że kochacie Ją, ale kochajcie Ją zawsze i zawsze pomagajcie jej w zbawianiu świata, każdego człowieka. Niech was Pan Jezus błogosławi. Dziękujemy wam z całego serca – powiedział.

Dyrektor Radia Maryja podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę.

– Dziękujemy księdzu biskupowi Antoniemu. Dziękujemy o. Piotrowi Dettlaffowi CSsR, opiekunowi Podwórkowych Kółek, Madzi Buczek. Dziękujemy wszystkim kapłanom, katechetom, wszystkim, którzy zorganizowali tę pielgrzymkę. Dziękujemy za to, że jesteście – akcentował redemptorysta.

Po zakończeniu Eucharystii młodzi pielgrzymi wzięli udział w konkursie z nagrodami.

Wydarzenie transmitowały TV Trwam i Radio Maryja.

RIRM


Galeria – fot. Tomasz Strąg

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl