ARiMR: wnioski o dopłaty do materiału siewnego – do 25 czerwca

25 czerwca mija termin składania wniosków o dopłaty do materiału siewnego – podała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Całkowita kwota wsparcia przyznana jednemu producentowi rolnemu może wynieść do 20 tys. euro w ciągu trzech lat.

„Niewiele ponad tydzień na złożenie wniosku mają rolnicy, którzy chcą ubiegać się o przyznanie dopłat z tytułu wykorzystania materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany do siewu lub sadzenia” – czytamy w komunikacie ARiMR.

Agencja informuje, że całkowita kwota pomocy de minimis przyznana jednemu producentowi rolnemu może wynieść do 20 tys. euro w okresie trzech lat podatkowych. Taki sam limit obowiązuje łącznie kilku rolników powiązanych osobowo lub kapitałowo.

W komunikacie wskazano, że dopłaty przewidziane są dla producentów rolnych, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany wytworzony ze zbóż, roślin strączkowych i ziemniaków. Dofinansowania udziela się do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych tym materiałem.

Jak przypomina Agencja, „rolnicy ubiegający się o wsparcie powinni posiadać działki rolne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha. Dopłatami nie są natomiast objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon”.

Wnioski o przyznanie pomocy przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegółowe informacje o naborze oraz formularze wniosków o przyznanie dopłat wraz z załącznikami dostępne są na stronie www.arimr.gov.pl.

PAP/RIRM

drukuj