fot. pkwp.org

Pomoc dla chrześcijan z Ziemi Świętej

Każdy z nas może dać pracę chrześcijanom mieszkającym w Ziemi Świętej, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Wystarczy kupić wyrabiane przez nich różańce, krzyże czy inne dewocjonalia. Można je nabyć w biurach organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub zamówić przez internet. Różańce można na przykład podarować na prezent z okazji przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej.

Konsekwencje wieloletniego konfliktu pomiędzy palestyńskimi muzułmanami, a Izraelczykami dotykają również chrześcijan. Wyznawcy Chrystusa mieszkający w Ziemi Świętej są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej z nich traci pracę, a jeśli już ją mają, to i tak zarobki nie wystarczają na przetrwanie. Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne oraz pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Wierni z Betlejem zostali odcięci od świata wysokim na 10 metrów murem. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich.

Jak zatem pomóc chrześcijanom w Ziemi Świętej mówi Krystian Ciempka z organizacji pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Poprzez akcje „SOS dla Ziemi Świętej” sprzedajemy w Polsce różance z drzewa oliwnego, które wykonują chrześcijaninie z Ziemi Świętej – może się z tego utrzymać 30 rodzin – podkreśla.

Można je kupić w biurach organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub zamówić przez internet.

TV Trwam News/RIRM

drukuj