fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Mikołaj Pawlak jest chyba pierwszym Rzecznikiem Praw Dziecka, który rzetelnie wykonuje swoje konstytucyjne obowiązki

Pan Mikołaj Pawlak jest chyba pierwszym Rzecznikiem Praw Dziecka, który rzetelnie wykonuje swoje konstytucyjne obowiązki. Wyraźnie sprzeciwił się aborcji, czego nie robili jego poprzednicy. Uznał też za niekonstytucyjne wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół – powiedziała w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja poseł PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak powiedział o Rzeczniku Praw Obywatelskich, że ten nie spełnia swoich konstytucyjnych obowiązków ochrony obywateli.

– Polska konstytucja przewiduje dwa urzędy o w części nakładających się kompetencjach – Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka. RPO, zgodnie z konstytucją stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w konstytucji. Obecnego RPO wybrała obecna lewacka opozycja w 2015 roku. Pan Adam Bodnar dał się poznać jako osoba o antypolskich poglądach zarzucająca Polakom, również za granicą, antysemityzm. Pan Bodnar nieustannie łamie konstytucję nie uznając wybranego przez Polaków rządu jego wyborów personalnych na stanowiska sędziowskie w SN i TK – wyjaśniła prof. Krystyna Pawłowicz.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar otwarcie domaga się tego, by w szkołach pojawiła się edukacja seksualna dzieci.

– Żarliwie przymusza i pochwala, a nawet żąda wprowadzenia w polskich szkołach lekcji wychowania seksualnego w kształcie narzuconym w nieobowiązującym przecież opracowaniu jednej z wielu lewackich organizacji zwanej WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Organizacja ta żąda propagowania aborcji, homoseksualizmu i wszelkich zboczeń nazywając to równością. Z tego powodu Stany Zjednoczone z niej wystąpiły i przestały wspierać finansowo – podkreśliła poseł PiS.

Zdaniem prof. Krystyny Pawłowicz RPO nie po raz pierwszy występuje przeciwko obywatelom zamiast ich bronić.

–  Nigdy rodzina, ani dzieci nie mogły liczyć na jego pomoc czy wsparcie, co wiem ze swojej poselskiej praktyki. Mimo protestów rodziców zażądał teraz, by lekcje wychowania seksualnego w szkołach stały się obowiązkowe i powszechne – wskazała.

Jednocześnie poseł doceniła postawę Rzecznika Praw Dziecka, który opowiedział się przeciwko takiemu rozwiązaniu w szkołach.

– Trzeba tu powiedzieć o wspomnianej wcześniej funkcji Rzecznika Praw Dziecka. Konstytucja powierza mu między innymi ochronę praw dziecka, ochronę przed przemocą, wyzyskiem i demoralizacją. Obecnie tę funkcję sprawuje pan Mikołaj Pawlak, który jest chyba pierwszym rzecznikiem, który rzetelnie wykonuje swoje konstytucyjne obowiązki. Wyraźnie sprzeciwił się aborcji, czego nie robili jego poprzednicy. Uznał też za niekonstytucyjne wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół – zaznaczyła prof. Krystyna Pawłowicz.

Cały felieton pos. prof. Krystyny Pawłowicz z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj