fot. paradiso2019.pl

Wakacyjna propozycja – Dni Młodych Paradiso 2019 w Gostyniu

Chcesz dobrze spędzić początek wakacji? Przyjedź do Gostynia na Paradiso 2019. To ciekawa wakacyjna propozycja dla młodzieży organizowana przez młodzież z Archidiecezji Poznańskiej. W trakcie pięciu dni odbywać się będą koncerty, warsztaty rozwijające talenty, konferencje, wspólna modlitwa. Będzie także możliwość bezpośredniej rozmowy z biskupem.

Wakacje coraz bliżej. Dla tych wszystkich, którzy nie mają pomysłu, gdzie się wybrać, mamy propozycję – od 25 do 29 czerwca w Gostyniu odbywać się będą Dni Młodych Paradiso 2019.

– Paradiso 2019 to trzecia edycja spotkania młodych, które powstało na gruncie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To spotkanie odbywa się na przestrzeni 5 dni i każdy dzień ma swój charakter. Po to, aby młody człowiek mógł doświadczyć wspólnoty, prostoty, a przede wszystkim też spotkania z Jezusem w drugim człowieku i w sakramentach – mówi ksiądz Arkadiusz Szady, diecezjalny duszpasterz młodzieży w Poznaniu.

Paradiso to propozycja dla wszystkich tych, którzy za namową papieża Franciszka chcą zejść z kanapy i aktywnie spędzić wakacje.

– My mamy takie wewnętrzne hasło, że Paradiso nie zna granic, więc tak naprawdę chcielibyśmy zaprosić każdego, ale Paradiso jest głównie skierowane do młodzieży – od 14 roku życia. Mówmy, że tak jak Światowe Dni Młodzieży funkcjonują, czyli do 30 roku życia – akcentuje Aleksandra Putowska z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Organizatorzy spotkania zapewniają, że w trakcie Dni Młodych w Gostyniu nikt nie będzie się nudził. Przewidziano sporo koncertów i konferencji. Będzie można porozmawiać bezpośrednio z biskupem czy też wziąć udział w wielu warsztatach.

– Ze względu na to, że wszyscy uczestnicy przebywają na polu namiotowym warto zabrać ze sobą namiot oraz wszystkie rzeczy potrzebne do kempingu, czyli śpiwór, jakiś materac. Warto zabrać ze sobą również, o to bardzo prosimy, zgodę na uczestnictwo w wydarzeniu. Zwłaszcza prosimy o to osoby poniżej 16 roku życia – zaznacza Paula Rejkiewicz, rzecznik prasowy Paradiso 2019.

Radio Maryja i Telewizja Trwam objęły patronatem tegoroczne spotkanie. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.paradiso2019.pl

TV Trwam News/RIRM

drukuj