fot. DWOT

Infolinia WOT dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu w tym roku odbiega od utartego schematu z lat ubiegłych. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznych wczasów. Aby ich w tym wspomóc  9 czerwca w Dowództwie WOT została uruchomiona infolinia dzięki której organizator może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego wyjazdu wakacyjnego.

Materiały zdjęciowe DWOT

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00–20.00, dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą pomóc organizatorom w zakresie szkolenia pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Terytorialsi w razie potrzeby mogą też udzielić pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

***

Przypominamy również osobom, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102, aby uzyskać wsparcie psychologiczne, że teraz powinny kontaktować się z infolinią psychologiczną Narodowego Funduszu Zdrowia.

kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego/radiomaryja.pl

drukuj