Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodzieży w Medjugorie

Wspólna modlitwa, świadectwa, muzyka, spotkania z ciekawymi ludźmi. W Medjugorie odbyło się 28 Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodzieży. Jak co roku przybyło bardzo wielu młodych ludzi z różnych stron świata.

Co roku Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodzieży w Medjugorie przyciąga młodych katolików nie tylko z Europy, ale i z dalszych stron świata.

Na Festiwalu Młodych pierwszy raz byłem dwa lata temu. W tym roku postanowiłem znów tutaj przyjechać – mówi pielgrzym z Hongkongu.

Tutaj w Medjugorie Matka Boża przychodzi by obdarzyć nas pokojem i byśmy ten pokój nieśli światu – dodaje.

Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Listu do Filipian „Aby miłość wasza doskonaliła się bardziej i bardziej”.

Kiedy widzisz to, co dzieje się na świecie, terroryzm, wojny, umierających ludzi miłość jest jedynym ratunkiem dla każdego bez względu na wszystko – podkreśla pątniczka z Anglii.

Festiwal Młodych jest czasem głębokiej radości i młodzieńczego entuzjazmu. To również czas wspólnych katechez, poruszających świadectw oraz modlitwy. Każdego dnia młodzież spotykała się na Mszach św., modlitwie różańcowej oraz adoracji.

Bycie z Jezusem i bycie w tym miejscu to jest umocnienie naszej wiary – akcentuje Zosia z Polski.

Przez cały czas trwania Festiwalu można było przystąpić do sakramentu spowiedzi w swoim ojczystym języku. A dlaczego warto przyjechać właśnie tu do Medjugorie na taki Festiwal Młodych?

Ludzie szukają jakiegoś zrozumienia, próbują się odnaleźć w tym miejscu, szukają siebie. Jeżeli mogą zrezygnować z jakichś alternatyw np. ja w Polsce mogłem pojechać na Woodstock, ale ze względu na moja mamę i własne przekonania stwierdziłem, że wybiorę właśnie to miejsce. Ludzie powinni szukać tego, po co tak naprawdę żyją– podkreśla pielgrzym z Polski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl