Spotkanie PKRD w Studzienicznej

W diecezji ełckiej odbyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Najmłodsi czciciele Matki Bożej zgromadzili się przy Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jerzy Mazur SVD – ordynariusz diecezji ełckiej.

– Do Studzienicznej przybywa się jak do źródła. Tym źródłem jest Jezus Chrystus. Do tego źródła, czyli do Chrystusa prowadzi nas Maryja. Matka Jezusa i nasza matka – akcentował ksiądz biskup.

Ordynariusz diecezji ełckiej apelował do dzieci, a także do dorosłych – aby zgodnie z wolą Matki Bożej – odmawiali różaniec.

– Ta modlitwa ma moc. Tej modlitwy dzisiaj potrzebują nasze rodziny, nasz Kościół Ełcki, Kościół w Polsce, nasza Ojczyzna, Europa i świat – podkreślał ks. bp Jerzy Mazur SVD.

Matka Boża wzywała do modlitwy różańcowej objawiając się wielokrotnie, także 101 lat temu w Fatimie, o czym przypomniała Magdalena Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

– To wezwanie Maryi jest ciągle aktualne i dzisiaj również tutaj w tym miejscu Matka Boża każdego z nas po imieniu wzywa, prosi: odmawiaj różaniec święty. […] Jako członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odpowiadamy na to wezwanie, odmawiając codziennie chociaż jedną dziesiątkę różańca świętego – mówiła Magdalena Buczek.

Tej modlitwy nie zabrakło także podczas dzisiejszego spotkania. Dzieci chwaliły Pana Boga i Matkę Bożą także radosnym śpiewem.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj