Spotkanie PKRD w Krzeszowie

W Krzeszowie odbędzie się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Rozpocznie się o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Józefa. Następnie. O godzinie 11:00 w krzeszowskiej Bazylice, odbędzie się koncert organowy. W południe sprawowana będzie Msza św., po której uczestnicy spotkania wezmą udział w agapie, czyli wspólnym posiłku.

Ksiądz Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, zauważył, że krzeszowskie spotkania dzieci i młodzieży to okazja do wspólnej modlitwy i zabawy.

– Te spotkania są bardzo potrzebne. Dzieci, są blisko Maryi, blisko Jezusa razem z Radiem Maryja i TV Trwam. To kiedyś będzie nasza przyszła młodzież; ludzie, którzy będą kochać Pana Jezusa, a przede wszystkim Ojczyznę – Polskę. Taki jest cel naszych spotkań u Łaskawej Matki w Krzeszowie, aby uczyć miłości do Ojczyzny, Boga i Kościoła – zaznaczył ks. Marian Kopko.

Na spotkanie zaprasza Madzia Buczek,założycielka PKRD.

– Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam wszystkie dzieci ze wszystkich zakątków naszej ojczyzny, a także spoza granic do tego, byśmy wspólnie spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, aby przy wspólnej modlitwie, śpiewie i radości chwalić Pana Boga i naszą Matkę – powiedziała Madzia Buczek.

RIRM

drukuj