fot. Tomasz Strąg

Ks. bp A. Długosz: Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na Jasną Górę 16 czerwca. Będziemy tam przeżywali spotkanie z Panem Jezusem oraz Jego i naszą Matką  

W imieniu całej naszej wspólnoty, która troszczy się o formację religijną i duchową dzieci, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, babciami na Jasną Górę 16 czerwca, na godz. 11.00. Będziemy tam przeżywali spotkanie na pierwszym miejscu z Panem Jezusem, z Jego i naszą Matką, Matką Bożą Częstochowską. (…) Uświadomimy sobie podczas tego spotkania, że wszyscy tworzymy wspólny Kościół, jesteśmy braćmi i siostrami Pana Jezusa, a naszą Matką, którą daje nam w prezencie Pan Jezus, jest Matka Boża – mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. bp Antoni Długosz, przyjaciel dzieci, biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

16 czerwca br. odbędzie się 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Ks. bp Antoni Długosz zachęcił dzieci oraz ich krewnych do udziału w tym wydarzeniu.

–  W imieniu całej naszej wspólnoty, która troszczy się o formację religijną i duchową dzieci, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, babciami na Jasną Górę 16 czerwca, na godz.11.00. Będziemy tam przeżywali spotkanie na pierwszym miejscu z Panem Jezusem, z Jego i naszą Matką, Matką Bożą Częstochowską. Bardzo serdecznie kochani wszystkich was zapraszam. Będziemy chcieli uświadomić sobie tę prawdę, że na Jasnej Górze zawsze jesteśmy wolni i Matka Boża nas kocha, bo Jasna Góra to jest nasz drugi rodzinny dom. Rodzina Pana Jezusa, którą nazywamy Kościołem. Uświadomimy sobie podczas tego spotkania, że wszyscy tworzymy wspólny Kościół, jesteśmy braćmi i siostrami Pana Jezusa, a naszą Matką, którą daje nam w prezencie Pan Jezus, jest Matka Boża – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Biskup senior archidiecezji częstochowskiej zwrócił uwagę na rolę rodziców i dziadków, którzy swoim postępowaniem powinni dawać najmłodszym świadectwo wiary.

– Kochani rodzice, pamiętajcie o zobowiązaniach, które podjęliście w sakramencie małżeństwa, żeby nie tylko dać życie dzieciom, ale po katolicku te dzieci wychować. Dlatego nikt nie zastąpi waszego świadectwa wiary – żaden z duchownych, żaden z katechetów, tylko ojciec i mama, babcia i dziadek. One [dzieci – red.], zapatrzone w was, będą chciały uczyć się, w jaki sposób rozmawiać z Panem Bogiem, jak być wiernym Bożym przykazaniom i także korzystać z mocy sakramentów świętych. A my, na usługach waszej rodziny, chcemy także pomagać waszym dzieciom i wnukom w formacji religijnej. Pielgrzymka na Jasną Górę 16 czerwca będzie właśnie okazją do tego, by umocnić i pogłębić wiarę waszych dzieci, aby nigdy od Pana Jezusa nie odeszły – zaznaczył duchowny.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki PKRD na Jasną Górę są słowa: „Jestem w Kościele!”. W tym kontekście warto przypominać, że we wspólnocie Kościoła rodzina odgrywa zasadniczą rolę, gdyż małżonkowie w dniu ślubu zaprosili Jezusa, by rodzina tworzyła Domowy Kościół.

– Z tych Domowych Kościołów powstaje wielka rodzina – to Kościół Chrystusowy. Spotkamy się na Jasnej Górze, by uświadomić sobie tę prawdę, że jesteśmy Kościołem Jezusa i Jego rodziną. Wielką rolę odgrywacie wy jako rodzice i dziadkowie, a także wasze dzieci, które podejmą już niedługo odpowiedzialność za Kościół Domowy i Kościół w wymiarze powszechnym – podkreślił ks. bp Antoni Długosz.

Gość Radia Maryja zwrócił się z apelem do rodziców i dziadków, aby pomogli dzieciom i wnukom przybyć na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę PKRD i sami również wzięli udział w tym wydarzeniu.

– Widzicie, jak wielką rolę odgrywa Radio Maryja i TV Trwam. To właśnie my staramy się pomagać wam w formacji religijnej dziecka. Dlatego też wykorzystajcie tę okazję, aby 16 czerwca był dniem, gdzie razem z waszymi dziećmi, wnukami przyjedziecie na Jasną Górę, by na pierwszym miejscu dać świadectwo wiary i przypomnieć dzieciom, że w tym miejscu już od wielu lat Matka Boża chce nas gromadzić, aby nas umacniać w wierze i wierności Panu Jezusowi – mówił biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

Całą rozmowę z ks. bp. Antonim Długoszem można odsłuchać [tutaj].

plakat pkrd

radiomaryja.pl

drukuj