fot. Krzysztof Świderski

PKRD spotkały się w Tuchowie

We wtorek odbyła się Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosił ich przyjaciel ks. bp Antoni Długosz.

Prosi nas Matka Boża, żebyśmy nie zapomnieli o tym lekarstwie na nasze słabości i grzechy – o spowiedzi – podkreślał ks. biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

– Jak dobrze się przygotuję do spowiedzi i wyrzucę z siebie to, co mi się nie udało, Pan Jezus to unicestwia, nie ma tego. I rozpoczynam po rozgrzeszeniu nowe życie w przyjaźni z Panem Jezusem, a także naszym pokarmem jest Pan Jezus w Komunii świętej. Jak przyjmuję Pana Jezusa, jestem najpiękniejszą monstrancją: patrzcie, Boga mam na własność – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Do uczestników wtorkowej pielgrzymki swoje słowa skierowała także obecna w Tuchowie Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy się zgromadzić w domu Matki Bożej w Tuchowie, w tym pięknym miejscu. Już tradycją się stało, że nasze wakacyjne, regionalne spotkanie przeżywamy właśnie u Niej. To ona nas tutaj zaprasza w gości poprzez ojców i braci redemptorystów, życzliwych i otwartych. Cieszymy się i dziękujemy Panu Bogu za ten czas wakacji – powiedziała Magdalena Buczek.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci powstały w 1997 roku. Obecnie istnieją w 32. krajach świata i na wszystkich kontynentach. Wspólnota skupia w większości dzieci, które odpowiadają na orędzie Matki Bożej Fatimskiej i podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego.

RIRM

drukuj