Fot. A. Hutkowski

W Gdańsku odbyło się spotkanie dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Właśnie w tym szczególnym czasie na wspólnej modlitwie spotkały się dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych.

Niedzielne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbyło się w parafii pod wezwaniem świętego Ojca Pio w Gdańsku.

– Witam dzieci z PKRD rejonu północnego, które skorzystały z zaproszenia i przyjechały, by nawiedzić naszą świątynię i razem uczestniczyć w Eucharystii – witał ks. Krzysztof Homoncik, proboszcz w parafii świętego Ojca Pio w Gdańsku.

Dzieciom jak zawsze towarzyszyły dobre nastroje. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewu i dziękczynienia.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz – wieloletni przyjaciel PKRD. Ksiądz Biskup przypomniał jak ważne w życiu są Przykazania Boże.

– Kto chce dostać się do nieba, niech będzie wierny Bożym Przykazaniom. Dlatego trzy pierwsze mówią: najpierw rozmawiaj z Panem Bogiem, czyli opowiadaj Mu o wszystkim – to modlitwa. Z kolei z szacunkiem odnoś się do imienia Bożego. Wreszcie pogłębiaj swą wiedzę przez dobrą katechezę – wskazał ks. bp Antoni Długosz.

Słowo podziękowania skierowała do uczestników spotkania Magdalena Buczek. założycielka PKRD.

– Dziękuję Wam za to, że jesteście, iż przybyliście na to dzisiejsze piękne spotkanie i odpowiedzieliście na zaproszenie Matki Najświętszej. Nie ustawajmy w tej modlitwie również, gdy skończy się październik. Niech nasza modlitwa nie skończy się z ostatnim dniem tego miesiąca, ale niech trwa i w tym wszystkim umacnia nas wstawiennictwo Maryi i wstawiennictwo Św. Jana Pawła II – mówiła Magdalena Buczek.

Święty Jan Paweł II, którego wspomnienie obchodzono w niedzielę, jest także patronem Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl