Dzieci z PKRD spotkały się w Chorzowie

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych spotkały się w niedzielę, 19 kwietnia, w parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie, w archidiecezji katowickiej. Na spotkaniu obecna była założycielka PKRD Magdalena Buczek.

Spotkanie PKRD w Chorzowie przeżywane było w czasie radości zmartwychwstania Pana Jezusa.

– Tak, jak widzimy budzącą się do życia przyrodę, pojawiające się kwiaty, to również w naszych sercach jest wielka radość i nadzieja, ponieważ tak niedawno świętowaliśmy te najważniejsze dla nas – wierzących dni. Doświadczaliśmy tego, jak bardzo Pan Jezus nas wszystkich kocha. Oddał swoje życie na krzyżu i zmartwychwstał – otworzył nam bramy nieba. Nasze serca są wypełnione Jego obecnością, Jego radością. Chcemy stawać się świadkami Jego zmartwychwstania, bo On nas umacnia, dodaje nam siły – mówiła do dzieci z PRD ich założycielka Magdalena Buczek.

Magdalena Buczek podkreśliła to, jak ważna jest modlitwa w codziennym życiu. Zachęcała także do odmawiania modlitwy różańcowej, którą wypraszamy dla świata pokój, nawrócenie i przemianę dla grzeszników.

Podczas spotkania, Mszy św. przewodniczył o. Oktawiusz Lamorski OFM, a homilię wygłosił o. Samuel Kukiełka OFM. Słowo pozdrowienia do przybyłych skierował o. Emanuel Ligocki OFM, proboszcz parafii p.w. św. Franciszka.

– Matka Pana Jezusa – Maryja – ciągle żyła wielką radością Zmartwychwstania. Maryja zawsze była pełna światła, miłości. Niosła Pana Jezusa, niosła Jego słowa. Dziś chcemy dziękować Maryi za jej ciągłe wstawiennictwo za nami. W każdej modlitwie „Zdrowaś Maryjo” mówimy, żeby Maryja się za nami modliła. Maryja ma się za nami wstawiać, bo potrzebujemy takiej osoby, która na 100 proc. tą modlitwę zaniesie do Pana Boga – mówił do zgromadzonych w homilii o. Samuel Kukiełka OFM.

W spotkaniu uczestniczył także o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Dzieci, które licznie przybyły do Chorzowa wspólną modlitwą różańcową i śpiewem wyraziły uwielbienie Jezusa Chrystusa

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl