Duda za wyborem rodziców ws. wieku rozpoczęcia nauki szkolnej

Prezydent elekt Andrzej Duda opowiada się za wyborem rodziców, kiedy dzieci rozpoczną naukę w szkole. Wczoraj spotkał się on z brytyjskim ekspertem w dziedzinie nauczania małych dzieci prof. Davidem Whitebreadem z Uniwersytetu w Cambridge.

Prof. Whitebread przyjechał do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Podczas spotkania Andrzej Duda podtrzymał swoje stanowisko, że jest za wyborem rodziców w sprawie tego, kiedy dzieci rozpoczynają naukę – poinformowała po spotkaniu Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodzicielskich.

–  Pan Prezydent Andrzej Duda obiecał nam, że będzie starał się robić wszystko, co w jego mocy, aby pomóc dzieciom z rocznika 2009, żeby udało się, aby rodzice mieli chociaż troszeczkę większy wybór teraz. Żeby nie było tak, że muszą koniecznie zdobywać te odroczenia w poradniach. Chcielibyśmy, aby udało się to uzyskać poprzez oświadczenie woli. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z faktu, że Pan Prezydent, mimo takiego natłoku spotkań, znalazł ten czas. Cieszymy się bardzo i mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże Panu Prezydentowi również dalej, w działaniu na rzecz naprawy polskiego systemu edukacji, że to spotkanie będzie owocowało w przyszłości – powiedziała Karolina Elbanowska.

W lutym tego roku Andrzej Duda, wówczas kandydat PiS na prezydenta, zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na ten urząd, zgłosi projekt pozwalający rodzicom decydować, czy dziecko rozpocznie naukę w wieku sześciu czy siedmiu lat.

W polskim systemie edukacji stopniowe obniżanie wieku obowiązku szkolnego rozpoczęto w 2009 r. Przez pięć lat – do września 2013 r. – decyzję o tym, czy dziecko rozpocznie naukę w wieku sześciu czy siedmiu lat, podejmowali rodzice.

                                                                                                                     RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl