Do Krasnobrodu przyjechały dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

Członkowie i sympatycy Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci spotkali się w niedzielę w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.

Zgromadzonych przywitał o. Piotr Dettlaff CSsR z Radia Maryja, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Następnie ich założycielka Madzia Buczek poprowadziła różaniec.

Wcześniej przypomniała zgromadzonym, że Matka Boża nieustannie wzywa nas do codziennego odmawiania różańca.

– Maryja chce byśmy odmawiali chociaż tę jedną dziesiątkę różańca świętego, która trwa tylko 5 minut. To jest bardzo niewiele, bo cała doba ma 24 godziny. Więc możemy znaleźć w ciągu dnia czas, aby poświęcić go z wielką miłością Panu Bogu i Matce Najświętszej nie śpiesząc się, ale pragnąc przeżyć tę modlitwę, jako rozmowę z Panem Jezusem i Matką Najświętszą, jako wspaniałe spotkanie z nimi, ponieważ wiemy, że możemy powierzyć im wszystko to, co jest w naszych sercach – powiedziała.

Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, kustosz sanktuarium. W homilii ksiądz prałat akcentował, że różaniec jest drogą poznawania Pana, przebywania z Nim i poznawania Jego miłości.

– Kiedy Dobry Pasterz nam może pomóc; kiedy może chronić przed złem; kiedy może nam dawać ten pokarm, który jest na życie wieczne; kiedy w nas może udzielać swego ducha jego darów? Jak on może nam pomóc, kiedy my odwracamy się do niego plecami? Nie modlimy się, nie przychodzimy. Matka Boża o tym dobrze wie, dlatego prosi: „Odmawiajcie codziennie różaniec, poznawajcie jak jesteście miłowani przez mojego syna, Dobrego Pasterza” – zaznaczał kustosz sanktuarium.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci stale się rozwijają. Cały czas przychodzą listy ze zgłoszeniami nowopowstałych lub powiększających się PKRD. Obecnie do tej wspólnoty należy ponad 140.000 członków z Polski i 31. krajów świata.

PKRD istnieją m.in.: Australii, Austrii, Belgi, Białorusi, Brazylii, Czechach, Filipinach, Francji, Indiach, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Kenii, na Litwie, Madagaskarze, Myanmarze (dawna Birma), Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Rosji, Słowenii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tanzanii, na Ukrainie, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Wyspach Salomona, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Spotkanie w Krasnobrodzie transmitowało Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl