93. rocznica urodzin bł. Jana Pawła II

Dziś przypada 93 rocznica urodzin bł. Jana Pawła II. W tym dniu wierni w sposób szczególny modlą się o kanonizację Papieża Polaka. Rocznica urodzin bł. Jana Pawła II zostanie uczczona w wielu miejscowościach Polski.

W Wadowicach – rodzinnym mieście Karola Wojtyły organizowany jest zjazd dzieci i młodzieży ze szkół, którym patronuje Ojciec Święty Jan Paweł II.

Centralnym punktem spotkania jest Eucharystia, która rozpoczęła się w południe. Mszy św. przewodniczy ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski. Dziś także na cały dzień został otwarty dom rodzinny Wojtyłów w Wadowicach.

Miasta i gminy, które nadały Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II honorowe obywatelstwo spotkają się 19-20 maja w Świdnicy.

Z kolei w Studzienicznej w diecezji ełckiej, gdzie Jan Paweł II lubił odpoczywać odbyło się dziś spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mszy św. przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur.

Ordynariusz diecezji ełckiej przed Eucharystią zwrócił uwagę na orędzie jakie pozostawił nam Jan Paweł II, a jakim jest modlitwa, szczególnie różańcowa. To skarb, który powinniśmy odkrywać – mówił wielokrotnie Papież Polak.

– Modlitwa jest najważniejsza, modlitwa jest bardzo ważna w życiu Papieża, w życiu każdego chrześcijanina, każdego pielgrzyma, który przybywa tutaj. Różaniec to skarb, który powinniśmy odkrywać. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do odkrywania tego skarbu, ale też mówił wielokrotnie „różaniec jest ulubioną moją modlitwą”. To jest to orędzie, które Ojciec św. Jan Paweł II wygłosił, przekazał wszystkim pielgrzymom, nam tutaj w diecezji ełckiej dla całego świata – powiedział ks. bp Jerzy Mazur.

Jan Paweł II zachęcał nas abyśmy siebie i swoje życie zawierzali Maryi – dodaje ks. bp Jerzy Mazur.

– Na łonie przyrody nawiązywał kontakt z Bogiem. Uczył nas jak odpoczywać i jak nawiązywać kontakt z Bogiem Stwórcą. Uczył jak nawiązywać kontakt z drugim człowiekiem. On siebie zawierzył Maryi – „Totus Tuus”. Nas również zachęca abyśmy zawierzali siebie, swoje życie Maryi – dodaje ks. bp Jerzy Mazur.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl