Kolejne dwie ławki przy Franciszkańskiej w Krakowie

W niedzielę 4 listopada na skwerze przy Franciszkańskiej (naprzeciw Okna Papieskiego) zostały odsłonięte kolejne dwie ławki. Tym razem dedykowane Janowi Pawłowi II z napisem „Szukałem was, a teraz przyszliście do mnie” oraz Danucie Siedzikównie „Ince” z napisem: „Zachowałam się jak trzeba”.

Jak tłumaczył gwardian klasztoru o. Piotr Bielenin, data odsłonięcia nie była przypadkowa. W niedzielę przypada bowiem wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona Karola Wojtyły, który jako biskup krakowski często modlił się w Bazylice Franciszkanów, a dwukrotnie także jako Papież, nie mówiąc o licznych jego wystąpieniach w Oknie Kurii Metropolitalnej.

„Na tydzień przed Świętem Odzyskania Niepodległości chcemy wspomnieć też jedną z postaci, które za wolność Ojczyzny oddały swoje życie, Danutę Siedzikównę” – dodał.

Odsłonięcie tych ławek poprzedziła Msza św. o godz. 12.00. Po Eucharystii Skauci Europy z 3. Szczepu Krakowskiego bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprezentowali krótki program przybliżający „Inkę”. Wydarzeniu towarzyszył akompaniament zespołu Ad Libitum.

o.  Jan Maria SzewekOFMConv/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl