Spot na Światowe Dni Młodzieży 2016

W Krakowie na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza ruszyły ostatnie zdjęcia do spotu promującego Światowe Dni Młodzieży. W produkcji uczestniczą młodzi ludzie, którzy w ten sposób chcą zaprosić młodzież z całego świata do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Dla Krakowa to prawdziwe święto.

– Dzisiaj młodzież czuje się na Rynku jak u siebie w domu. Mamy bardzo duże święto ponieważ kręcimy spot zapraszający na Światowe Dni Młodzieży. Chcemy pokazać, że młodzież jest radosna, co widać. Chcemy pokazać, że nas jest wielu, którzy czekamy na tych, którzy przyjadą z całego świata – powiedziała Katarzyna Kucik, koordynator wolontariatu ŚDM.

W spocie bierze udział młodzież oraz wolontariusze Światowych Dni Młodzieży

– Tyle radości, energii. Zapraszamy wszystkich, bo to jest tylko taka cząstka tego, co będzie za rok – powiedziała Joanna Kula, wolontariuszka.

Do tej pory zdjęcia były kręcone w różnych miejscach w Europie.

– Od Paryża, przez Barcelonę, Rzym, Toskanię, Alpy, Niemcy, no i finałowe zdjęcia to jest Polska, to jest Kraków, na którym nam najbardziej zależy – zaznaczył Przemysław Hojzer, producent.

Celem spotu jest dotarcie do  jak największej liczby młodych z całego świata.

– Chcemy przygotować taki spot, który będzie później szeroko upowszechniony na cały świat, a jego emisja stanie się w internecie taką amboną, magnezem, który będzie przyciągał młodych w ogóle do tematu Kościoła, do tematu Chrystusa, a ŚDM w szczególności – stwierdził ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i w Wieliczce odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Organizatorzy szacują, że podczas dwóch ostatnich dni tego wyjątkowego wydarzenia na Kampusie Miłosierdzia w Brzegach w Wieliczce spotka się około dwóch milionów pielgrzymów.

– ŚDM będą odbywać w czasie świętego roku Miłosierdzia. Na Kampusie pod Wieliczką powstanie Brama Miłosierdzia. Chcemy, żeby Papież przeszedł symbolicznie przez bramę z delegatami młodych z pięciu kontynentów świata i to będzie prawdziwy jubileusz młodych – wyjaśnił ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Tymczasem nie minął jeszcze miesiąc od rozpoczęcia rejestracji w Światowych Dniach Młodzieży, a już swój udział zapowiedziało 200 tysięcy pielgrzymów z całego świata. Najwięcej z Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Brazylii, Argentyny i Kanady.

TV Trwam News

drukuj