Papież Franciszek przyjedzie dziś do Polski na ŚDM

Ceremonia powitania Ojca Świętego Franciszka oraz spotkanie z władzami państwa i powitanie wiernych przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich – to najważniejsze wydarzenia drugiego dnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na środę zaplanowano również m.in. katechezy, konferencje oraz koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

O godz. 9.00 w różnych miejscach Krakowa wygłoszone zostaną katechezy. O 11.00 odbędzie się konferencja „Kościół w internecie: portale, social, media”. Na godz. 13.00 zaplanowany jest briefing szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

O godz. 14.00 rozpocznie się Festiwal Młodych. W 20 różnych miejscach Krakowa odbywać się będą koncerty, występy artystyczne i prezentacje.

Głównym punktem drugiego dnia ŚDM będzie przybycie na spotkanie papieża Franciszka. Ojciec Święty wyląduje na lotnisku w Krakowie-Balicach o godz. 16.00. Tam nastąpi oficjalne przywitanie Papieża przez prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką. W ceremonii weźmie udział również premier Beata Szydło. Następnie Ojciec Święty uda się na Wawel. Tam spotka się o godz. 17.00 z przedstawicielami władz państwowych oraz korpusem dyplomatycznym. Okolicznościowe przemówienia wygłoszą prezydent Andrzej Duda oraz papież Franciszek. O 17.40 szef polskiego państwa spotka się z biskupem Rzymu. W tym samym czasie premier Beata Szydło spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem. O 18.30 w katedrze na Wawelu papież Franciszek będzie rozmawiał  z polskimi biskupami i wygłosi przemówienie.

O godz. 21.00 Ojciec Święty ma się pojawić w Oknie Papieskim, aby przywitać się z wiernymi, którzy zbiorą się przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

Transmisję ze Światowych Dni Młodzieży przeprowadzają Radio Maryja oraz TV Trwam.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl