Potrzebni wolontariusze na ŚDM w Krakowie

Do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mogą zgłaszać się osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – informuje „Nasz Dziennik”.

Do wolontariatu mogą zgłosić się wszyscy, którzy chcieliby zaangażować się w organizację przyszłorocznego spotkania – mówi Krzysztof Kumięga, przewodniczący Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Zgłoszenia przyjmujemy w naszym biurze ogólnopolskim. Mogą się zgłaszać w zasadzie wszyscy, którzy są chętni, ale raczej są preferowane osoby pełnoletnie. Mówimy w tym momencie o wolontariacie w trakcie samych Światowych Dni Młodzieży już w Krakowie. Tam przede wszystkim są potrzebne osoby do skierowania poszczególnych grup młodzieżowych z różnych krajów w odpowiednie miejsca. Sprowadza się to przede wszystkim do takiego elementu związanego z komunikacją, przekazywaniem informacji, z informowaniem młodzieży gdzie można się udać, gdzie jest jakiś posiłek, gdzie można uzyskać pomoc medyczną – tłumaczy Krzysztof Kumięga.

Warunkiem wolontariatu jest wyłączność – jeżeli chętny zgłosi się do pomocy w Krakowie, nie będzie mógł już pomóc przy organizacji spotkania w swojej diecezji.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się 26 lipca 2016 roku. Do ich obsługi będzie potrzebnych przynajmniej 6 tys. wolontariuszy.

RIRM

drukuj