ŚDM: Włosi pieszo pielgrzymowali w nocy do Campusu Misericordiae

Włoscy pielgrzymi goszczący w Strumianach koło Wieliczki przeszli w nocy ze środy na czwartek w pieszej pielgrzymce do Campusu Misericordiae w Brzegach. Nieśli ze sobą kopię figury Matki Bożej z Loreto, którą podarowali Polakom. Figura będzie eksponowana w Domu Miłosierdzia.

W pięciokilometrową trasę pielgrzymkową, wiodącą ze Strumian przez Węgrzce Wielkie, Kokotów i Brzegi, wyruszyło około 2 tysięcy młodych po mszy św. odprawionej w miejscowym kościele parafialnym. Podczas nabożeństwa zaśpiewał chór z Francji. Do Campusu Misericordiae nieśli wyjątkowy dar – kopię figury Matki Bożej z Loreto.

Po drodze do procesji przyłączali się kolejni polscy i zagraniczni pielgrzymi. Inni klaskali i pozdrawiali maszerujących.

Jak tłumaczyli włoscy pielgrzymi, wizerunek ten ma ogromne znaczenie dla Włochów. Matkę Bożą z Loreto darzą taką wielką czcią, jaką Polacy otaczają obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. To właśnie Jej zawierzają swoje radości oraz troski, a także proszą o opiekę.

Już od stycznia figura pielgrzymuje po włoskich diecezjach, nawiedzając przede wszystkim ludzi dotkniętych życiowymi tragediami. Matka Boża Loretańska pojawia się między innymi w domach dziecka, więzieniach, placówkach dla osób starszych i niepełnosprawnych. Każdego dnia skupia wokół siebie setki osób, modlących się w intencji papieża Franciszka oraz jego pielgrzymki do Polski podczas Światowych Dni Młodzieży.

W Campusie Misericordiae młodzi Włosi uroczyście przekazali dar polskiej młodzieży. Od środy figura będzie eksponowana w Domu Miłosierdzia w specjalnie przygotowanym miejscu. Koncertował Chór Solne Uwielbienie – jest to chrześcijańska inicjatywa, która stanowiła przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Pielgrzymi byli pod wielkim wrażeniem oświetlonego w nocy ołtarza papieskiego w Campusie Misericordiae. Cieszyli się, że mieli możliwość wcześniej zobaczyć miejsce, gdzie za kilka dni będą czuwać w nocy a potem uczestniczyć we mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka.

Nocne piesze pielgrzymki stają się tradycją dla Włochów goszczących w Wieliczce. Kiedy podczas Euro 2012 w „Solnym Mieście” swoją bazę szkoleniową miała włoska drużyna piłkarska, to na nocne pielgrzymki do pobliskich sanktuariów wyruszał trener Cesare Prandelli, któremu towarzyszyła część sztabu szkoleniowego i kucharze. W ten sposób dziękowali oni za wyjście z grupy, zwycięstwo w ćwierćfinale i awans do finału rozgrywek. Pieszo odwiedzili klasztor Kamedułów na Bielanach, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Sanktuarium Najświętszej Rodziny w krakowskim Nowym Bieżanowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl