Polscy biskupi zapraszają na Światowe Dni Młodzieży

Polscy biskupi ponawiają zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Specjalny komunikat w tej sprawie został podpisany przez biskupów podczas ostatniego zebrania plenarnego w Warszawie.

Ks. bp Damian Muskus, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 podkreśla, że lipcowe spotkanie będzie wyjątkową okazją, by dać świadectwo swojej wiary.

– Bardzo nam zależy, żeby w Krakowie pojawiło się wiele młodych osób. Bardzo wielu Polaków. To będzie wyjątkowa okazja, by po pierwsze dać świadectwo swojej wiary, miłości do Kościoła, do papieża Franciszka a po drugie, żeby pokazać młodym całego świata, że polska młodzież jest Jezusowa, że im bardzo na przyjaźni z Jezusem zależy. To będzie naprawdę wyjątkowa okazja i może jedyna ostatnia w naszym życiu. Serdecznie zapraszam do Krakowa- podkreślił ks. bp Damian Muskus.

Polscy biskupi zachęcają, by młodzi ludzie nie bali się przyjąć tego zaproszenia i aby „wzięli udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa”.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku.

Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia ŚDM jest otwarty.

RIRM

drukuj