100 tys. uczestników ŚDM odwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau

Ponad 100 tys. uczestników Światowych Dni Młodzieży odwiedzi niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W dniach 20-28 lipca oraz 1-3 sierpnia 2016 roku Muzeum będzie otwarte jedynie dla młodych, którzy będą chcieli zapoznać się z jego historią.

Aby w trakcie ŚDM 2016 zwiedzić niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau, należy się zarejestrować na stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej [tutaj]. Wolnych miejsc jest coraz mniej, a wstępne szacunki pokazują, że na przełomie lipca i sierpnia z historią Muzeum zapozna się ok. 130 tys. młodych ludzi z całego świata.

Jak wskazują organizatorzy, przewidywany czas zwiedzania wynosi ok. 90 minut. Do obozu, co godzinę wchodzić będą liczące ok. tysiąca osób grupy pielgrzymów (od godz. 9.00 do 19.00).

Dążenie do zapoznania z historią Muzeum jak największej liczby przyjezdnych wyklucza możliwość wejścia młodych do środka budynków. Z tej przyczyny organizatorzy przygotują tymczasową wystawę na zewnątrz. Będzie się ona składać z fotografii czy banerów. Ponadto każdy zwiedzający otrzyma papierowe przewodniki przetłumaczone w kilku językach.

Młodzież z całego świata w dniach 20-25 lipca weźmie udział w przygotowanym przez diecezję bielsko-żywiecką programie poprzedzającym spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Diecezjalne obchody ŚDM będą gościć ponad 10 tys. pielgrzymów z m.in. Francji, Włoch, USA, Kanady, Czech, Słowacji, Danii czy Holandii, a także Tajwanu, Hongkongu, Timoru Wschodniego czy Namibii.

RIRM/mlodzi.duszpasterstwa.bielsko.pl

drukuj