fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

M. Błaszczak: ŚDM będą dobrze zabezpieczone

Polskie służby są gotowe na Światowe Dni Młodzieży – poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas odprawy funkcjonariuszy, którzy będą strzegli bezpieczeństwa w trakcie ŚDM w Polsce.

Są opracowane modele współpracy z organizatorami ŚDM i odbyły się stosowne ćwiczenia. Pewne działania zostały również sprawdzone podczas szczytu NATO w Warszawie – mówił w Centrum Szkolenia Policji szef MSWiA  Mariusz Błaszczak.

Te ćwiczenia pokazały gotowość służb do zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom. Mamy odpowiednie narzędzia służące temu; jest ustawa antyterrorystyczna, rząd przyjął rozporządzenia i akty wykonawcze do tej ustawy, zawiesiliśmy mały ruch graniczny, przywróciliśmy kontrolę graniczną na granicach w strefie Schengen. Z tego co usłyszałem to 162 osoby zostały zatrzymane na granicy. Mamy również zakończone przygotowania, jeżeli chodzi o sporządzenie jasnego i przejrzystego schematu dowodzenia – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Około 38 tys. funkcjonariuszy wszystkich służb będzie dbało o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży – podał szef MSWiA.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj