Kraków: ruszyły obchody wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża

W Krakowie rozpoczęły się obchody 40. rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Towarzyszy im hasło „Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości” zaczerpnięte z homilii Jana Pawła II wygłoszonej na krakowskich Błoniach w 1979 roku.

Obchody rozpoczęła o godz. 17.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, sprawowana z okazji 98. rocznicy urodzin papieża Polaka. Przewodniczył jej metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

Wcześniej ks. abp uczestniczył w uroczystości podpisania listu intencyjnego wspólnie z władzami Krakowa i Małopolski dot. krytycznego wydania dzieł Karola Wojtyły.

– Chodzi o te dzieła, które powstawały – teologiczne, filozoficzne – aż do momentu jego wyboru na papieża w 1978 roku. To wydarzenie prawdziwe, epokowe i jestem głęboko przekonany, że dzieło, przed którym stoimy, jest czymś, co będzie wnikliwie analizowane przez wszystkich ludzi, dla których myśl Karola Wojtyły pozostaje czymś bardzo ważnym – zaznaczył ks. Arcybiskup.

Główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II odbędą się w październiku.

W Sanktuarium na Białych Morzach, powstałym dla upamiętnienia dziedzictwa Jana Pawła II, 16 października będzie sprawowana Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Będzie jej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi ks. kard. Stanisław Dziwisz.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl