fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezes PKP PLK: straż pożarna i policja monitorują w Krakowie sytuację wokół nowego mostu kolejowego na Wiśle

Funkcjonariusze Straży Pożarnej i policji monitorują w Krakowie sytuację wokół nowego mostu kolejowego na Wiśle – poinformował Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

W związku ze zwiększonym stanem wód w stolicy Małopolski zebrał się sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Funkcjonariusze przedstawili obecną sytuację w regionie.

Prezes PKP PLK powiedział, że wszystkie szlaki kolejowe są przejezdne.

– Mamy dwa newralgiczne punkty w  Krakowie – Kraków Główny i Kraków Płaszów – gdzie jest budowana estakada i jest dosyć wysoki nasyp. Ograniczyliśmy prędkość pociągów do 20km/h, nie powoduje to większych perturbacji, ograniczenia są do pięciu minut. Wszystkie pociągi w obrębie Krakowa zostały uruchomione i dowiozły pasażerów do pracy i szkół. Ponadto pod szczególnym nadzorem mamy nowobudowany most na Wiśle w Krakowie, który jest zabezpieczany przy współpracy naszej, wykonawcy, policji i Straży Pożarnej – wskazał Ireneusz Merchel.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel podkreślił, że zabezpieczenie polega przede wszystkim na niedopuszczaniu wpływania dużych przedmiotów typu drzewa czy barki.

Dziś odbędą się także dodatkowe przeglądy wszystkich obiektów inżynieryjnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl