Regionalne Spotkanie PKRD w Rybniku

W niedzielę, 29.09, w Rybniku-Chwałowicach, w Sanktuarium św. Teresy, w archidiecezji katowickiej, odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Przywitanie przybyłych grup rozpocznie się o godz. 11.30. Następnie dzieci wspólnie odmówią modlitwę różańcową.

– Matka Boża prosi każdą i każdego z nas: Odmawiaj codziennie różaniec!!! Świat, Ojczyzna, nasze rodziny i ludzkość – potrzebują naszej modlitwy; modlitwy – która sprawi, że będzie wśród nas więcej pokoju, miłości i dobra… – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Po modlitwie różańcowej dzieci spotkają się z Madzią Buczek, założycielką PKRD. Natomiast w południe wezmą udział w Eucharystii. Po Mszy św. wszystkie dzieci zaproszone są na festyn parafialny. Ojciec Piotr Dettlaff zachęca dzieci do udziału w Regionalnych Spotkaniach PKRD.

– Wszystkie dzieci – w imieniu Matki Bożej – zapraszamy na nasze regionalne spotkania. Kochani Przyjaciele!!! Czekamy na Was!!! Zaproście swoich kolegów i koleżanki – zachęca o. Piotr Dettlaff CSsR.

Opiekun PKRD zwraca się także do osób dorosłych, by pomogły dzieciom przybyć na spotkanie.

– Kochanych Rodziców, Opiekunów, Wychowawców, Księży i Siostry zakonne – prosimy – pomóżcie dzieciom zorganizować wyjazd na nasze spotkania – dodaje o. Piotr Dettlaff CSsR.

 

* * *

Kolejne Regionalne Spotkania PKRD:

06.10. – pielgrzymować będziemy do Stargardu Szczecińskiego – do parafii NMP Królowej Świata, w archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej. O godz. 12.15 – rozpoczęcie spotkania modlitwą różańcową.  Msza św. sprawowana będzie o godz.12.30. Po Eucharystii spotkanie z Madzią Buczek oraz spotkanie przy cieście i słodyczach.

20.10. – spotkamy się w parafii Matki Bożej Bolesnej – Łódź Teofilów, w archidiecezji łódzkiej. O godz. 11.00 – spotkanie z Madzią Buczek oraz  modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 11.30 –  przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. Po Mszy św. koncert w wykonaniu ks. biskupa i Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi.

RIRM

 

drukuj