Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci w toruńskim sanktuarium

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci pielgrzymowały dziś do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Mszę świętą sprawował ks. bp Antoni Długosz, który podkreślił w homilii, że rodzina jest wielkim prezentem od Pana Boga dla każdego z nas.

W dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Jana Pawła II Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci uczestniczyły w Eucharystii w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Bardzo się cieszymy z Waszej obecności. Chcemy się zameldować Matce Najświętszej, która króluje w tym miejscu w swoim pięknym wizerunku, przed którym przez cały swój pontyfikat modlił się św. Jan Paweł II – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Przed Mszą świętą dzieci odmówiły różaniec. W modlitwie towarzyszyła im założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek. Tym razem nie mogła fizycznie uczestniczyć w spotkaniu, ale dziękowała najmłodszym, że tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli do toruńskiego sanktuarium.

– W tym szczególnym miesiącu, jakim jest październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej, gromadzimy się jako członkowie PKRD, jako ci, którzy kochają Pana Jezusa i Matkę Najświętszą – powiedziała Magdalena Buczek.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Mszę świętą sprawował ks. bp Antoni Długosz, który podkreślił w homilii, że rodzina jest wielkim prezentem od Pana Boga dla każdego z nas.

– Gdyby nie było tatusia i mamusi, nas by nie było. Tatuś, mamusia i Pan Bóg dali nam życie i opiekują sia nami, kochają nas bardzo. Cieszymy się, że jest tatuś i mama, dlatego też i my tworzymy wspólnotę Bożych dzieci – wskazał ks. bp Antoni Długosz.

Spotkanie w Toruniu było ostatnim październikowym spotkaniem dzieci z podwórkowych kółek różańcowych. Następne odbędą się w listopadzie.

– Julcia, dlaczego warto modlić się na różańcu? – zapytał o. Piotr Dettlaff CSsR.

– Bo jest miło – odpowiedziała Julia.

– Jest miło. Było miło na dzisiejszym spotkaniu? – pytał dalej opiekun PKRD.

– Tak – potwierdziła dziewczynka.

– To najważniejsze. Kogo pozdrawiasz? – dopytywał redemptorysta.

– Całe Rogowo, nauczycieli ze szkoły i rodzinę – wyliczała Julia.

TV Trwam News

drukuj