Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Warszawie

W Warszawie odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Msza Św. sprawowana była w parafii Najczystszego Serca Pana Jezusa, pod przewodnictwem ks. prałata Krzysztofa Uklei. Homilię wygłosił ks. Mariusz Czyżewski.

Człowiek wielki to nie ten, który krzyczy, ale ten, który kocha, który służy. Dzisiaj bym powiedział, szczególnie do was kochane skarby, że człowiek wielki, to ten, który nie tylko modli się modlitwą różańcową, ale w tej modlitwie różańcowej wyprasza o pokój – mówił do dzieci ks. Mariusz Czyżewski.

Jeszcze przed Mszą Św. zgromadzonych powitała, łącząc się przez telefon, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek. Zwracając się do zebranych w świątyni nawiązała do postaci Św. Jana Pawła II, który jest patronem PKRD.

Jest nam szczególnie bliski przez to, że on jest honorowym członkiem Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. W 1999 roku otrzymał legitymację członkowską, pobłogosławił naszemu dziełu, tej modlitwie dzieci. Wierzymy mocno, że św. Jan Paweł II szczególnie wstawia się za naszą wspólnotą, za każdym dzieckiem, każdą osobą, która odmawia codziennie różaniec święty – podkreślała Magdalena Buczek.

We Mszy Św. uczestniczył też opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR z Radia Maryja. Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci istnieje od 1997 roku i liczy ponad 140 tys. dzieci z 32 krajów świata.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl