Warmątowice: pierwsze w nowym roku spotkanie PKRD

W Warmątowicach (woj. opolskie) odbyło się dziś pierwsze w 2015 roku regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęto modlitwą różańcową; zebrani uczestniczyli także w Eucharystii inaugurującej kolejny rok działalności PKRD. Młodzi przyjaciele śpiewali wspólnie kolędy.  

Przebieg spotkania był nietypowy – członkowie kół zgromadzili się w prawdziwej stodole, siedząc na słomie, w towarzystwie „Świętej Rodziny” i żywych zwierząt – wszystko to w związku z przypadającym na dziś świętem Objawienia Pańskiego.

Przychodzimy do tego miejsca, by przy nowonarodzonym Jezusie – i z Nim -rozpocząć nowy rok naszej formacji, działalności w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci – zaznaczyła obecna w Warmątowicach Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– Dziękujemy Jezusowi, że przyszedł do nas, że narodził się w naszych sercach. I choć jutro już powrócimy do szkoły, do naszych obowiązków, do pracy, do wszystkich naszych zajęć, to jednak chcemy dalej trwać w tej radości. Chcemy ze wszystkimi, których spotkamy dzielić się radością z narodzenia Pana Jezusa – powiedziała przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej Magdalena Buczek.

Po wspólnej modlitwie odprawiona została Msza Święta. Homilię wygłosił o. Piotr Dettlaff CSsR. „My, zgromadzeni tu dzisiaj, podobnie jak Mędrcy ze Wschodu przychodzimy do Jezusa z podarunkiem” – powiedział do dzieci opiekun PKRD.

– Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o odkrywcach pewnego Skarbu. Nie mają oni w swoich dłoniach mapy, ale – także – mają konieczny do rozszyfrowania pewien znak – a jest nim gwiazda. (…) Ta gwiazda zaprowadziła ich do Betlejem, a tam spotkali, tak jak my tutaj: Dziecię leżące w żłobie, Maryję, Józefa, pasterzy… Mędrcy pokłonili się Bożej Dziecinie i ofiarowali mu bezcenne dary. My także przychodzimy do tego naszego „Betlejem”; nie mamy złota, kadzidła i mirry, ale padamy przed Jezusem, który jest naszym największym Skarbem i chcemy ofiarować mu nasze serce, nas samych –  powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

Uczestników spotkania gościli ks. Józef Krawiec i warmątowicki ośrodek dla osób w trudnej sytuacji życiowej „Barka”. Wydarzenie retransmitowało Radio Maryja.

RIRM

drukuj