fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych po raz XXI pielgrzymowały na Jasną Górę

Dziś na Jasnej Górze odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Jej centralnym punktem była Eucharystia. Przewodniczył jej ks. bp Antonii Długosz. 

Wielkim darem i prezentem dla każdego dziecka są rodzice – podkreślał podczas homilii na Jasnej Górze przyjaciel Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ks. bp Antonii Długosz.

– Dlatego nie dziwi nas, że Wojtek Młynarski śpiewał: „nie ma jak u mamy, ciepły piec, suchy kąt. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd – mówił ks. bp Antoni Długosz.

I właśnie dlatego dziś Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych po raz 21. pielgrzymowały do stóp tej najlepszej z Matek – Matki Bożej.

– Każdy jest jej synem i córką, więc jesteśmy w drugim naszym domu. I możemy się cieszyć z tego, że to jest drugie nasze mieszkanie  – akcentował ks. bp Antoni Długosz.

Na Jasnej Górze – razem z dziećmi – był również założyciel i dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Ja widzę, że tu są takie dzieci w różnym wieku, są takie bardzo młode – tam widzę taki góralik mały i góralka, tacy maleńcy – ale są też jeszcze więksi, starsi, to też dziecko. Wszyscy jesteśmy dziećmi Matki Bożej – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dziś u Stóp Matki Bożej Częstochowskiej nie zabrakło również Magdaleny Buczek, bez której nie byłoby Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

 

TV Trwam News

drukuj