Spotkanie Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa doroczne spotkanie Ruchu Światło-Życie. Czterodniowa Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie jest najważniejszym w roku spotkaniem jego organizatorów. Służy przygotowaniu pracy formacyjnej, która rozpocznie się latem.

Program wypełniają m.in. wykłady, modlitwy i nabożeństwa. W tym roku uczestnicy spotkania rozważają przede wszystkim dokument Papieża Franciszka poświęcony ewangelizacji we współczesnym świecie.

– Skoro jest to tak ważny dokument dla Kościoła (bo rozeznanie Ojca św. dla problemów współczesnego Kościoła) chcemy go podjąć najpierw w gronie odpowiedzialnych za treści tej adhortacji, po to żeby później we wspólnotach ruchu zastanowić się jak jeszcze bardziej nasz ruch może podjąć wezwanie do ewangelizacji w tych realiach i możliwościach, które my jako wspólnoty ruchu przeżywamy. Chcemy też zwrócić szczególną uwagę na tytuł, tą myśl, że Ewangelia daje radość, że chrześcijaństwo jest doświadczeniem radosnym, które przemienia człowieka i daje nową perspektywę życia. To jest główna myśl, którą chcemy przeżyć (odkryć) podczas tego spotkania – powiedział ks. Adam Wodarczyk, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie na Jasnej Górze zakończy się w poniedziałek. Światło-Życie to jeden z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi w różnym wieku, świeckich i duchownych. Cel osiąga przez spotkania, głównie młodzieży, w działających przy parafiach grupach oazowych.

RIRM 

drukuj