IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Sympatycy różnych klubów z całej Polski modlą się w intencji Ojczyzny.

Motywem tegorocznej pielgrzymki jest 75. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz męczeństwo błogosławionej „Poznańskiej Piątki” – żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kaplicy Matki Bożej.

Ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców, podkreśla, że to środowisko kultywuje pamięć o polskich bohaterach.

Środowisko kibicowskie przez ostatnie lata należało do jednego z najbardziej aktywnych, jeśli chodzi o przywracanie pamięci o zapomnianych polskich bohaterach, Żołnierzach Wyklętych, o ważnych wydarzeniach: powstaniu warszawskim, powstaniu wielkopolskim, a także o zbrodniach komunistycznych i zbrodniach na Wołyniu. To jest dla nas wyróżnienie, że pan doktor Szarek zgodził się uczestniczyć w naszej Pielgrzymce – mówi ks. Jarosław Wąsowicz.

O godz. 14.00 uczestnicy pielgrzymki spotkają się z prezesem IPN dr. Jarosławem Szarkiem.

Po południu na Wałach Jasnogórskich zostaną zaprezentowane transparenty patriotyczne. Kibice obejrzą także film pt. „Po drugiej stronie życia”. Na ekranie zostanie ukazana historia opozycjonisty, który po wypadku zapadł na dwa miesiące w śpiączkę.

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl