pixabay.com

23 maja odbędzie się modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama”

W niedzielę 23 maja br., Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama”.

W związku z trwającymi obostrzeniami epidemiologicznymi w modlitewnym spotkaniu wezmą udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw i diecezjalni duszpasterze kobiet. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zachęca wszystkie kobiety do duchowej łączności z uczestnikami wydarzenia, które będzie transmitowane na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.

Ks. bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, zaznaczył, że w czasie pandemii wszyscy doświadczamy odosobnienia, niepokoju, smutku i lęku.

„Poczucie samotności i obawa towarzyszyły także Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, kiedy był internowany i więziony. On wówczas <<wszystko postawił na Maryję>>. Idąc za jego przykładem, pragniemy zaprosić przedstawicielki duszpasterstw kobiecych i diecezjalnych duszpasterzy kobiet na Jasną Górę, by w domu Czarnej Madonny ponownie odkryć, że nie jesteśmy sami” – napisał.

„Gromadząc się przy naszej Matce i Królowej, wraz ze świętymi kobietami, których relikwie będą nam towarzyszyć, chcemy prosić Jezusa Chrystusa o ustanie pandemii, uzdrowienie chorych, nadzieję dla wątpiących, a szczególnie o umocnienie w wierze wszystkich kobiet, a także o bycie wiernym świętej Ewangelii” – podkreślił ks. bp Wiesław Szlachetka.

W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 14.00, zaplanowano procesję z relikwiami świętych i błogosławionych kobiet, uroczystą Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, która będzie koncelebrowana przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki, modlitwę kobiet przed obliczem Matki Bożej, a także przekazanie różańców duszpasterstwom kobiet.

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet/BP KEP/radiomaryja.pl

drukuj